Брати-студенти побували в Івано-Франківській духовній семінарії

Брати-студенти побували в Івано-Франківській духовній семінарії

У п’ятницю, 24 листопада брати-студенти ВІФБС разом з ректором відвідали Івано-Франківську духовну семінарію ім. священомученика Йосафата. У цей вечір ченці долучилися до заходів, присвячених 110 річниці від заснування Івано-Франківської духовної семінарії.

Візит розпочався з богослужіння Вечірні з Литією, з нагоди Празника св. Йосафата. Вже після спільної вечері відбулася презентація братів-студентів про минуле і сучасність Василіянського Чину св. Йосафата. У процесі розповіді було заторкнуто стан монашества у на Русі, реформу чернецтва Київської митрополії митрополитом Йосифом Велямином Рутським. В особливий спосіб було підкреслено духовний профіль св. Йосафата та діяльність ченців василіян у Церкві.

Що стосується відомих представників Чину, то між ними було підкреслено постать першого ректора Станіславівської семінарії о. Єремії Ломницького, ЧСВВ. Професорський склад за його ректорства включав також майбутніх блаженних УГКЦ. Це владика Йосифат Коциловський, ЧСВВ та владика Миколай Чарнецький, ЧНІ. Тоді ж вони, будучи священиками та професорами, виконували відповідно обов’язки віце-ректора та духівника. Було також зазначено про Станіславівський монастир оо. Василіян та його ігумена, ісповідника віри о. Григорія Балагурака.

Далі, було зазначено про діяльність ченців василіян, сучасний стан і етапи їх формації. Варто зазначити, що після виходу УГКЦ з підпілля ректорами Івано-Франківської семінарії були владики Іриней Білик, Софрон Мудрий та о. Теодозій Янків – представники Василіянського Чину.

На завершення презентації ректор івано-Франківської семінарії о. Олесь Будзяк подякував ченцям за цікаву презентацію, а ректор Василіянського інституту о. Пантелеймон Трофімов, ЧСВВ подарував студентам Івано-Франківської семінарії книги з історії та діяльності Чину св. Василія Великого, а також портрет Київського митрополита Йосифа Велямина Рутського.

 

Прес-служба ВІФБС

Для перегляду фотографій використовуйте стрілочки з боку фотографії.
Для збільшення фотографії натисніть по ній.

Запитання
священику