Брати-студенти побували на конференції про о. Єремію Ломницького, ЧСВВ

Брати-студенти побували на конференції про о. Єремію Ломницького, ЧСВВ

Цікавою та змістовною була ІV міжсемінарійна науково-практична конференція під назвою «Отець Єремія Ломницький та шлях до святості Станіславівських новомучеників», яка проходила в Івано-Франківській Духовній семінарії ім. священномученика Йосафата. В події взяли участь і брати-студенти Василіянського інституту з о. Єронімом Громом, віце-ректором ВІФБС та о. Полікарпом Марцелюком, Головою постуляційного центру бетифікації УГКЦ.

Розпочалась конференція з молитви. Архиєрейську Божественну Літургію очолив владика Йосафат Мощич. Опісля відбулась урочиста частина, де з привітальним словом до присутніх звернулися: о. Олесь Будзяк, ректор Івано-Франківської семінарії, генеральна настоятелька сестер Служебниць НДМ с. Софія Лебедович, заступник міського голови п. Олександр Левицький та представник Прикарпатського Національного університету ім. Василя Стефаника п. Олег Білоус.

Опісля о. Олесь Будзяк виголосив доповідь на тему: «Минуле та сучасність Івано-Франківської (Станіславівської) Духовної Семінарії». Про о. Єремію як духовного батька Згромадження сестер Служебниць непорочної Діви Марії розповіла с. Ореста Боршовська, ССНДМ. А про місійний вимір його покликання було зазначено в доповіді о. Єроніма Гріма, ЧСВВ. Натомість о. Полікарп Марцелюк закцентував на вірності о. Єремії Ломницького, ЧСВВ, зазначаючи про деталі арешту, заслання та смерті василіянського місіонера.

Після загальної дискусії науковці зосередилися на постатях Станіславівських новомучеників. Йшолося про Блаженного Григорія Хомишина, Симеона Лукача та Івана Слезюка. Про них розповіли кандидат історичних наук п. Олег Єгрешій, доктор філософії о. Віталій Козінчук та кандидат історичних і філософських наук п. Олег Савчук.

Наступного дня після Божественної Літургії розпочалась друга частина наукової конференції, яка передбачала працю у групах. Семінаристи розділилися на три секції. У першій секції доповіді й дискусії були присвячені темі покликання та священичого служіння отця Єремії Ломницького, ЧСВВ. Друга секція розглядала постать блаженного Григорія Хомишина як яскравий приклад ревного пастирського служіння. А у третій секції учасники більше знайомилися із блаженним Симеоном Лукачем та блаженним Іваном Слезюком. На завершення відбулось підсумкове засідання трьох секції та спільне обговорення.

Ця конференція зуміла відкрити для присутніх світлі постаті в історії УГКЦ, показавши їх ревний приклад для наслідування та риси справжніх Христових сіячів Божого Слова у Церкві.

Бр. Яків Шумило, ЧСВВ

Фото: с. Тадея Кланца, ССНДМ

Для перегляду фотографій використовуйте стрілочки з боку фотографії.
Для збільшення фотографії натисніть по ній.

Запитання
священику