Брати-студенти побували на екуменічній конференції, присвяченій Реформації

Брати-студенти побували на екуменічній конференції, присвяченій Реформації

11 листопада у стінах Львівської Духовної Семінарії Святого Духа відбулась І екуменічна конференція між семінаріями міста Львова під назвою «Реформація: історія й виклики сучасності». У ній взяли участь і брати-студенти Василіянського інституту.

Окрім ченців, участь у конференції взяли участь представники Львівської духовної семінарії св. Духа УГКЦ (ЛДССД) Львівської Богословської Семінарії П’ятидесятників, Львівської Православної Богословської Академії УПЦ КП та Української Баптистської Теологічної Семінарії. Модератором академічного заходу стала п. Вікторія Любащенко, доктор філософських наук та професор Українського Католицького Університету.

На початку зустрічі за спільним частуванням учасники заходу у неформальній атмосфері познайомилися один з одним, висвітливши основні речі у житті своїх спільнот і навчальних закладів. Крім того, учасники ознайомилися з життям і побутом у Львівській духовній семінарії. Далі розпочалася академічна частина конференції.

Під час доповідей розглядалися аспекти індульгенцій (бр. Тоектист Міщук, ЧСВВ), екуменічний потенціал Реформації та погляд Мартіна Лютера на чернече життя (Надія Добриднік, ХВЄ) та представлено історію розвитку протестантизму на території України (Святослав Онищак, ЛДССД). Крім того, було висвітлено тему доктрини виправдання (о. Любомир Гутовський, УПЦ КП) та католицького, православного й протестантського розуміння загального священства (Михайло Гевко, ЛДССД). Аналізували учасники конференції також Український вимір радикальної реформації (Василь Новаковець, ВСЦ ЄХБ) і книгу кардинала Вальтера Каспера «Мартін Лютер – екуменічна перспектива» (бр. Франциск Гурняк, ЧСВВ), не оминувши увагою Лютеранського розуміння Святої Тайни Євхаристії (Іван Данилів, УПЦ КП).

Після засідань відбулася символічна акція миру, присвячена єдності між християнами. Йдеться про спільну посадку яблуні, що бере свою ідею від фрази Лютера «Навіть якщо б я знав, що завтра буде кінець світу, я все одно піду в садок і посаджу там яблуню»). Завершилась конференція спільною трапезою.

Цей захід став доброю нагодою для міжконфесійного пізнання, товариської розмови та розвитку бажання продовжувати екуменічний діалог. Представники різних Церков висловили згоду на продовження таких зустрічей, щоб надалі шукати єдності, зокрема у академічному просторі спілкування.

Повідомив бр. Яків Шумило, ЧСВВ

Для перегляду фотографій використовуйте стрілочки з боку фотографії.
Для збільшення фотографії натисніть по ній.

Запитання
священику