Роздуми над недільним Євангелієм: Сиропусна неділя

Роздуми над недільним Євангелієм: Сиропусна неділя

26 лютого остання неділя перед початком Великого Посту, яку Церква називає Сиропусна або Неділя Прощення. Цей день особливий, бо Господь дає нам нагоду очистити наше серце від сміття різних образ і ненависті до наших ближніх. Сьогодні кожен християнин повинен зупинитися у метушні цього світу і задуматися над своїм життям про те, що доброго зробив протягом цього року, як відносився до інших. Варто запитати себе, чи маємо на когось образу чи гнів на серці, і, найважливіше, які відносини зараз у нас з Богом, чи перепросили Його за свої гріхи?

Всі ми люди, і часто у нашому житті відбуваються різні конфлікти: з рідними, з друзями, інколи навіть із пересічними людьми. Ці конфлікти часто закінчуються образами, ненавистю один до одного. Часто буває так, що найрідніші люди, носячи в серці гнів і неприязнь між собою, можуть не спілкуватися довгі роки. Основна причина таких вчинків – нездатність вміти прощати іншим. Багатьом навіть важко уявити те, як можна першому сказати слово «пробач». Це все через те, що людина забуває про Бога, про Його до нас милосердя; про те, що Він приймає нас кожного дня такими, якими ми є, і через Святу Тайну Сповіді прощає усі вчинені нами гріхи, прощає і забуває все, що було, даючи нам нове серце, продовжує ще більше нас любити.

Отож, у цей день кожен повинен подати своєму ближньому руку миру і сказати щиро одне слово «пробач», пам’ятаючи слова сьогоднішнього Євангелія: «Коли ви прощатимете людям їхні провини, то й Отець ваш небесний простить вам. А коли ви не будете прощати людям, то й Отець ваш небесний не простить вам провин ваших.» (Мт.6,14-15)

Бр. Йосафат Ковалюк, ЧСВВ

Запитання
священику