Роздуми над недільним Євангелієм: розповідь про Страшний суд

Роздуми над недільним Євангелієм: розповідь про Страшний суд

«Істинно кажу вам: усе, що зробили одному з моїх найменших братів, ви мені зробили» (Мт. 25: 40) – такими словами Господь сьогодні звертається до нас через Євангеліє, яке подає нам Церква для роздумів. Ісус Христос пригадує про життя вічне, страшний суд, наших ближніх і про себе самого.

Він нагадує кожному з нас, щоб ми не забували про тих, хто нас оточує, з ким ми кожного дня зустрічаємося, біля кого ми кожного дня проходимо. Це наші ближні, люди, у серцях яких живе Бог, котрий любить нас безмежною любов’ю, пригадує про звичайні людські речі відносно наших ближніх: нагодувати голодного, спраглого напоїти, чужого прийняти, нагого одягнути, недужого та ув’язненого навідати.

У наш час маємо безліч таких людей, які є голодні, без житла, тяжко хворі, самотні, несправедливо засуджені, немічні, безробітні люди, які потребують просто нашої посмішки і присутності. Тому, щоб їм хоч чимось допомогти не потрібно докладати великих зусиль, потрібно бути просто не байдужим і пам’ятати, що Христос з’являється і є присутній у ближніх, простих пересічних людях.

За зроблене добро, підтримку іншим Господь обіцяє нам Царство Боже, вічне життя з Ним, кажучи: «Ходіте благословенні Отця мого, візьміть у спадщину царство, що було приготоване вам від сотворення світу. Бо голодував, і ви дали мені їсти; мав спрагу, і ви мене напоїли; чужинцем був, і ви мене прийняли; нагий, і ви мене одягли; хворий, і ви навідались до мене; у тюрмі був, і ви прийшли до мене.» (Мт. 25: 34-36)…

бр. Йосафат Ковалюк, ЧСВВ

Запитання
священику