10 порад від священиків для кращої Сповіді

10 порад від священиків для кращої Сповіді

Ви коли-небудь залишали сповідальницю з питанням: «Чи я все зробив/ла правильно?» Сестра Тереза Алетейя Нобл FSP попросила у 10-ох священиків поради, як зробити сповідь пліднішою.

1. «Роблячи іспит сумління, ми зустрічаємося з нашими гріхами, але коли ми йдемо до сповіді – зустрічаємося з Божою любов'ю, милосердям і прощенням» (о. Брайан Брукс).

2) «Розповідаючи про те, скільки часу пройшло з вашої останньої сповіді, коротко розкажіть священику про себе (ви самотні, зустрічаєтеся, одружені/заміжні, черниця або священик?) Якщо ми знаємо вашу ситуацію, це допомагає нам дати вам пораду» (о. Шон Донован).

3) «Гріхи – це погані рішення, а не неприємні емоції; так, сповідайтесь із своїх гріхів, а не з ваших емоційних станів» (о. Габріель Мошер OP).

4) «Здійснений гріх – злочин перед Богом, але гріх про який ми говоримо у Сповіді – це Пісня Богу. Отже, коли ви сповідаєтесь зі своїх гріхів священикові в Святій Тайні Покаяння, знайте, що ви також співаєте хвалу Богу за Його велику милість» (о. Дам’ян Ференц).

5) «Часта сповідь – це повчання для священика і добро для вашої душі. Гріхи, особливо глибоко закорінені й звичні, вимагають терпіння і наполегливості. Ніколи не здавайтеся, незалежно від того, скільки разів ви зробили один і той же гріх. Сповідь – це Тайна Зцілення; як і фізичні рани, духовні рани вимагають часу для повного зцілення» (о. Метью Госсетт).

6) «Сповідь – це не стільки про те, які погані ви, скільки про те, який добрий Господь» (о. Джеймс Мартін SJ).

7) «Священик схожий на лікаря: коли ви йдете до лікаря, ви розповідаєте йому про те, що вас турбує, більш-менш докладно, щоб він знав, як краще лікувати вас. І пам'ятайте: він бачив багато пацієнтів з такими ж симптомами. Повірте йому, послухайте його поради, і ви скоро видужаєте!» (о. Ентоні Гербер).

8) «Бог віддає перевагу простому, смиренному визнанню гріхів. Йому не потрібен художній роман. Він уже знайомий з ним. Гордість і недолік покаяння іноді ховаються за нашою багатослівністю. Коли ми говоримо просто і ясно, називаючи наші гріхи – це смерть для гріха і воскресіння в прощенні» (о. Джошуа Уітфілд).

9) «Просто йдіть, не дивлячись ні на що. Божа любов сильніша за наші гріхи» (бр. Джеффрі Міклер SSP).

10) «Для багатьох людей найкращою порадою для більш плідної сповіді було б зміна погляду на неї з абстрактного перерахування гріхів на оновлення відносин з Богом» (о. Меттью Шнайдер).

І бонус!

Свята Тайна Сповіді – це не просто усунення гріха. Це зустріч з Христом (бр. Марк Менегатті OSA).

 

За матеріалами: рускатолик

Запитання
священику