Урочистості з нагоди завершення навчального року у ВІФБС

Урочистості з нагоди завершення навчального року у ВІФБС

Після насичених екзаменів 10 червня у Василіянському інституті філософсько-богословських студій ім. Митрополита Йосифа Велямина Рутського завершився черговий навчальний рік. З цієї нагоди брати-студенти разом молилися і згадували прожиті миттєвості семінарійного року.

Очолив Святкову Божественну Літургію Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя о. Йоан Школик, ЧСВВ разом із Протоігуменом Провінції св. Миколая о. Андрієм Белеканичем, ЧСВВ та ректором Василіянського інституту о. Пантелеймоном Трофімовим, ЧСВВ. У Літургії взяли участь й інші ієромонахи Василіянського чину, згромадження Найсвятішого Відкупителя та отців Оріоністів.

У своєму слові о. Йоан Школик наголосив на важливості даної події. «Це момент, у якому людина починає оцінювати те, над чим потрібно працювати, на що надіятись» - зауважив проповідник. Крім того, ієромонах підтримав студентів 6 курсу, практично випускників інституту, які, можливо, переживають страх чи мають тривогу перед майбутнім. «Якраз тропар на свято Зіслання Святого Духа є прикладом як Господь може зробити вас вправними знаряддями, що нестимуть Слово Боже». На завершення Протоігумен додав: «Будьте тими, ким маєте бути і щоб ваші слова не розбігалися з ділами».

Вкінці Літургії Протоігумен Провінції св. Миколая о. Андрій Белеканич провів молитву на завершення навчального року. Висловлюючи вдячність о. Андрій підкреслив, що «семінарія – це дар спільноти, яка об’єднується навколо Христа».

Після окроплення свяченою водою всі присутні вирушили у конференц-зал, де відбулась цікаве ділення. Там ректор інституту о. Пантелеймон Трофімов підсумував навчальний рік, особливо наголосивши на Ювілеї Василіянського чину, а також, що це початковий рік навчання у семінарії для братів-оріоністів, які закінчили вже перший курс. Тому, своїми думками про це поділився один з настоятелів згромадження отців Оріоністів о. Еджідіо Монтанарій. Він згадав про первісні плани для студій, розповівши про позитивні відгуки від навчання та особисте задоволення з від процесу формації. Говорячи про присутність різних монаших спільнот у Василіянському інституті о. Еджідіо вказав на єдність, прирівнявши монаші харизми до промінь, яких є безліч, але Христос, подібно до сонця, є один.

Натомість о. Іван Левицький, ЧНІ, ігумен Львівського монастиря св. Альфонса, сказав, що семінарія об’єднує і гуртує. «Бажаю, щоб ця семінарія зростала та стала прикладом єднання монашества» - завершив настоятель.

Після слів привітань і побажань брати-студенти монаших спільнот підготували презентації про свої враження від прожитого навчального року. Присутні почули креативні та веселі розповіді, що справді засвідчують про багатство поглядів та ідей, які можуть народитися від різноманітності, базуючись на спільній основі, що має силу об’єднувати.

Завершились урочистості спільною світлиною та святковим обідом.


Повідомив бр. Яків Шумило, ЧСВВ

Фото: бр. Антоній Германович, ЧСВВ

Для перегляду фотографій використовуйте стрілочки з боку фотографії.
Для збільшення фотографії натисніть по ній.

Запитання
священику