Проща на гору Ключ

Проща на гору Ключ

Брати-студенти Василіянського інституту взяли участь у еко-патріотичній прощі, яка проходила в останній день березня та перший день квітня у Сколівському районі. Кульмінаційним місцем паломництва стала гора Ключ на якій відбувалася битва Українських січових стрільців.


Зібравшись на Львівському вокзалі, прочани вирушили до с. Верхнє Синьовидне у якому знаходиться монастир сс. Василіянок. Після богослужіння Вечірні, с. Миколая розповіла про служіння, побут та історію монастиря. Варто зазначити, що сестри-монахині займаються опікою дітей, адже при монастирі знаходиться Будинок сімейного типу.


Після смачної вечері при річці Опір, дорогою відбулася Екологічна Хресна дорога. А на завершення дня учасниками прощі обговорювалася ідея гірського капеланства.


Наступний день дарував можливість помолитися у двох місцевих храмах. У селі Тишівниця паломники молилися молебень до Богородиці. Натомість у церковці св. Миколая села Труханів відбулася Божественна Літургія.


Опісля розпочався вихід на гору Ключ. Дійшовши до пам’ятного знаку на місці бою січових стрільців, прочани вшановували їхню пам’ять молитвою Панахиди. Короткий відпочинок та радість від здобуття вершини додали сил для продовження мандрівки. Крізь густі хащі та непередбачувану стежину прочани спустилися біля водоспаду у с. Кам’янка, щоб набрати чистої та прохолодної води з лісового джерела.


Під час цієї справжньої пригоди, прочани скористалися нагодою відновитися після щоденної метушні та помолитися у приватних наміреннях. Мандрівки такого типу вже традиційно відбуваються, щоб у активний спосіб подбати за збереження навколишнього середовища та відновити пам’ять про загиблих українських героїв.

Бр. Яків Шумило, ЧСВВ

Запитання
священику