«У них була лишень одна зброя, це — хрест»

«У них була лишень одна зброя, це — хрест»

21 вересня стало для отців василіян днем вшанування Пресвятої Богородиці,  празник Різдва якої урочисто святкуємо, а також це час, присвячений на спогади, пам'ять і вшанування всіх тих осіб, які зберегли  віру у своєму серці до останнього подиху, хвилини, до останньої краплинки мученицької крові – 25ті роковини виходу УГКЦ з підпілля.

З цієї нагоди відбулася урочиста академія у стінах Василіанського інституту філософсько-богословських студій ім. Митрополита Йосифа Велямина Рутського, що у Брюховичах, за участі: о. Матея  Гавриліва, ЧСВВ, о. Віталія Дудкевича, ЧСВВ, п. Ярослава Сватка – історика і журналіста, п. Надії Полянської – співробітниці Львівського музею історії релігії. Ці люди намагалися поділитися своїми міркуваннями і знанням щодо епохи знущань, катувань, намагань знищити і заборонити існування Церкви. Це був час, коли священики, які не згоджувалися  перейти на православ’я, були приречені на страждання і мученицьку смерть. Особи, які мали один титул – в’язні, мученики за УГКЦ. Людей, яких не зламала система, режим, для яких важливим був Бог, його наука, присутність і найголовніше – вірність, яку вони засвідчили власним життям, своїм терпінням, своєю святою кров’ю.  

Справжньою окрасою заходу стала виставка фотографій, яка отримала назву «Шлях до свободи», створена завдяки зусиллям працівників Місії постуляційного центру беатифікації УГКЦ, а також виступ акторів театру Мета.

 

Бр. Матей Кравчишин, ЧСВВ

Для перегляду фотографій використовуйте стрілочки з боку фотографії.
Для збільшення фотографії натисніть по ній.

Запитання
священику