Брюховицький монастир відзначив пам’ять свого небесного покровителя

Брюховицький монастир відзначив пам’ять свого небесного покровителя

У день літургійного вшанування пам’яті святого Йосифа Обручника і Собору Пресвятої Богородиці у Брюховицькому монастирі cвятого Йосифа відбулись святкування з нагоди храмового празника.

Розпочались богослужіння Утренею та молебнем до св. Йосифа, який відслужив о. Никанор Ситар, ЧСВВ. Опісля відбулася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив владика Володимир Груца, єпископа-помічник Львівської Архиєпархії. З Архиєреєм співслужили: Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя о. Йоан Школик, ЧСВВ, настоятель Брюховицького монастиря і ректор Василіянського інституту філософсько-богословських студій ім. митрополита Йосифа Велямина Рутського о. Пантелеймон Трофімов, ЧСВВ, настоятелі й представники монастирів Дрогобича, Лаврова, Золочева, Червонограда, Бучача, Жовкви і Львова.

У своїй гомілії владика Володимир, говорячи про подію Різдва Господнього, запитав присутніх: «Якою буде ваша відповідь на таку любов Божу? Може відповімо Богу також своєю любов’ю?» Проповідник закликав прийняти того Бога, який об’явився у яслах. Це ми можемо побачити, дивлячись на різдвяну шопку, яка показує, що «зі своєї любові Господь йде до нас, для того щоб ми Його найперше не боялися. Натомість страх може бути радше страхом Божим, певним трепетом, подібно як боїмося, щоб не випустити дитятка з рук». Говорячи про подію Воплочення, владика Володимир зазначив, що Бог саме у яскині отримав конкретне обличчя, яке є любов’ю, милосердям, а його руками у цьому світі є ми.

Говорячи про постать св. Йосифа Проповідник розповів, що у Новому Завіті зустрічаємо його у складній ситуації, але сон все розставляє на своє місце. Йосиф же, переступивши через свої амбіції, не відпустив Богородицю, а довірився Господу, який об’явився йому через ангела у сні. Тому Архиєрей підсумував, що сон від Бога ніколи не приносить тривогу, а тільки спокій.

Сьогодні ж Різдво є святом родини. «Ми звертаємо увагу на Йосифа і Марію, яких  в яскині об’єднало немовлятко. І це свято об’єднує багатьох людей». Розповідаючи про поневіряння Святої Родини, владика Володимир зауважив, що «їхні подорожі були дуже драматичними, але вони розуміли, що це Божа справа в яку варто інвестувати силу, а навіть своє життя. Інакше ми тут сьогодні б не стояли і не мали сьогодні цього чудового Празника; інакше ми б не могли відвідати василіянську монашу родину, разом з ним молитися й бути. Це має історію, яка довша ніж наше життя».

На завершення гомілії Проповідник закликав: «Святкуючи різдвяні свята, зробімо їх також нашими власними святами, а не тільки вихідними днями. Нехай наше серце уподібнюється до вифлеємської яскині, де може народитися Ісус та принести туди частинку свого раю».

Вкінці Божественної Літургії владика Володимир подякував ченцям за душпастирське служіння у Львівській архиєпархії та формацію семінаристів у Брюховицькому Василіянському інституті. Вітаючи іменинників, владика зазначив, що сьогоднішнє свято є святом людини, яка готова любити і служити.

У свою чергу ігумен Брюховицького монастиря о. Пантелеймон Трофімов, ЧСВВ подякував владиці за його молитву та братню прихильність. Також ієромонах побажав, щоб своєю життєрадісністю і простотою Архиєрей запалював інших та за прикладом Пресвятої Богородиці і св. Йосифа все своє життя віддавав на служіння Господу.

Настоятель подякував також Протоігумену, ієромонахам з різних монастирів, доброчинцям у будівництві храму, монастиря та всім прихожанам. Натомість о. Йоан Школик, ЧСВВ подякував тим отцям і братам, що трудяться у цьому монастирі.

Продовжились святкування спільною колядою біля шопки та у конференц-залі монастиря, де прославляли новонародженого Христа чоловічий монаший хор Василіянського інституту «Deisis», дітки й сестри василіянки з новіціату у Брюховичах, які презентували Різдвяний вертеп.

 

Прес-служба vifbs.in.ua

Для перегляду фотографій використовуйте стрілочки з боку фотографії.
Для збільшення фотографії натисніть по ній.

Запитання
священику