Засідання патріаршої комісії у справах духовенства та посвячення каплиці

Засідання патріаршої комісії у справах духовенства та посвячення каплиці

З 18 по 21 травня 2015 р. Б. у нашому інституті відбувалося засідання Патріаршої комісії у справах духовенства. Засідання цієї комісії відбулося під проводом її голови владики Кена (Новаківського), єпарха Нью-Венсмінстерського з Канади. Також брали участь владика Богдан (Данило), єпарх Пармський з США і владика Михаїл (Бубній), ЧНІ, екзарх Одеський. Були також присутні ректори або їхні представники з різних семінарій УГКЦ: Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Дрогобицької, Київської, Оттавської, Канада, Стемфордської, США, Вашингтонської, США, з Австрії, а також з східного інституту в м. Айхштат, Німеччина.

Цього року наш ВІФБС мав за честь приймати в себе цих високоповажних гостей і ця зустріч була також історичною, тому що вперше відбулося засідання Патріаршої комісії у справах духовенства УГКЦ. В рамках засідання цієї комісії відбувалися різні зустрічі, приїжджали різні запрошені гості, а також завітав і блаженніший Любомир Гузар, Архиєпископ-емерит і звернувся з промовою до учасників комісії.

Слід зазначити, що в рамках цієї зустрічі 20 травня 2015 р. Б. також відбулося посвячення студентської каплиці на честь блаженних василіянських мучеників: священномучеників Павла, єпископа Пряшівського, Йосафата, єпископа Перемишського і преподобномучеників Дрогобицьких Северіяна, Віталія та Йоакима. Чин освячення каплиці і Архиєрейської Божественної Літургії звершив преосвященніший владика Кен Новаківський, єпископ Нью-Венсмінстерський. Йому співслужили: владика Богдан Данило, єпископ Пармський, Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні о. Пантелеймон Саламаха, ЧСВВ, Ректор ВІФБС о. Йосафат Хаймик, ЧСВВ, а також священики з різних семінарій. Співав хор ВІФБС «Deisis» під проводом Степана Дольного. Спочатку був звершений чин освячення жертовника, потім були вставлені мощі в престіл св. свящ. Йосафата Коциловського, бл. свящ. Йосафата Коциловського, бл. свящ. Павла Гойдича і бл. Пратулинських мучеників. Також був звершений чин освячення і благословення іконостасу, а після цього була відслужена Божественна Літургія. Слід зазначити, що над оформленням каплиці працював майстер зі Львова Андрій Тирпич.

 Повідомив: бр. Йосафат Попович, ЧСВВ

Для перегляду фотографій використовуйте стрілочки з боку фотографії.
Для збільшення фотографії натисніть по ній.

Запитання
священику