Проща семінаристів УГКЦ до Патріаршого собору

Проща семінаристів УГКЦ до Патріаршого собору

З 28 по 29 липня брати-семінаристи Василіянського інституту взяли участь у Всеукраїнській прощі семінаристів до Патріаршого собору Воскресіння Христового УГКЦ в Києві.

            28 липня, в суботу чернеча братія разом з о. Пантелеймоном Трофімовим ЧСВВ, ректором семінарії прибули до Патріаршого собору, що в Києві, де молилися Всенічне (Вечірня й Утреня).

          На другий день, в неділю семінаристи УГКЦ із всієї України взяли участь в Архиєрейській Божественній Літургії, яку очолив Глава нашої Церкви, Блаженніший Святослав. Співслужителями були: владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії, отці-настоятелі всіх семінарій та молодіжних осередків УМХ.  

            Під час євангельської проповіді Блаженніший Святослав привітав усіх паломників і подякував за те, що прибули на спільне святкування. Також зазначив, що євангеліє малює нам Обявлення Бога, воно є іконою, в якій кожен може зустрітися із своїм Господом.

          Коментуючи уривок із євангелія, в якому Петро іде по морю із Христом, Глава Церкви відмітив, що в подібний спосіб кожен віруючий повинен пройти свій шлях. Море символізує гріх і смерть, по якому ми йдемо, намагаючись самотужки впоратись із своїм життям. Однак ця темрява огортає людину і не дає їй крокувати за Христом.

Зрештою особа може бачити Христа, але не довіряти Йому гадаючи, що цей, що наближається є привидом чи просто фантазією наших уявлень. Тому молода людина сумнівається в істинності своєї віри й починає запитувати.

І врешті третій крок настає тоді коли Господь дає нам досвід своєї допомоги, коли простягає свою руку та провадить до спасіння. Тоді ми можемо зрозуміти, що Він є реальністю, наріжним каменем життя та іконою нашої віри.

Тому Блаженніший побажав усім присутнім, щоби в кожного відбувся цей досвід зустрічі двох рук – Божої і людської, де Божа рука торкається людської руки, і таким чином дарує спасіння.

Цього ж дня ввечері відбулося завершення паломництва на Володимирській гірці в Києві, на якій відслужився Молебень до рівноапостольного князя Володимира. Моління очолив Блаженніший Святослав, під час якого ще раз привітав паломників та пригадав, що через святкування Хрещення Руси-України ми наближаємося до джерела нашої віри. Однак зазначив також, що не можна обійтися одним святкуванням, але потрібно змінювати своє життя, щоб по справжньому відчути досвід християнської віри.

 Прес-служба ВІФБС

Для перегляду фотографій використовуйте стрілочки з боку фотографії.
Для збільшення фотографії натисніть по ній.

Запитання
священику