Брати-студенти на урочистих святкуваннях у Вільнюському монастирі оо. Василіян

Брати-студенти на урочистих святкуваннях у Вільнюському монастирі оо. Василіян

Протягом 10-12 листопада ректор ВІФБС о. Пантелеймон Трофімов, ЧСВВ разом з братами-студентами та семінарійним хором «Deisis» Відвідували Литовське місто Вільнюс (Литва), де розташований Василіянський монастир св. Йосафата, який в цих днях відзначав 400-літній ювілей Василіянського Чину.

10 листопада брати відвідали відкриття виставки документів з історії Василіянського Чину, яка відбувалася у державному історичному архіві Литви. Наступного дня відбулась урочиста церемонія покладання квітів до пам’ятника Т. Шевченку та відкриття виставки стародруків, книг та видань василіянської друкарні у Вільнюсі.

https://www.youtube.com/watch?v=-F6aWJzNFOc&feature=youtu.be

Там, окрім ознайомлення зі спадщиною своїх попередників, хор «Deisis» виконав декілька творів про Чин.

А напередодні вшанування пам’яті св. Йосафата за Григоріанським календарем, 11 листопада ввечері була відслужена Вечірня з Литією, яку очолив Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя о. Йоан Школик, ЧСВВ. Своїм співом богослужіння звеличив хор студентів василіян “Deisis».

Вже у неділю 12-го листопада Об 11:00 у Вільнюському монастирі отців Василіян в храмі Пресвятої Тройці у рамках відзначення Ювілею Василіянського Чину була відслужена Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Блаженніший Святослав Шевчук, Глава УГКЦ.  Співслужили Літургію також Архиєпископ Вільнюсу Гінтарас Лінас Грушас (лит. Gintaras Linas Grušas), Кардинал Аудріс Юозас Бачкіс (лит. Audrys Juozas Bačkis), Екзарх Харківський Кир Василій Тучапець ЧСВВ, Архимандрит о. Сергій Гаєк, Апостольський візитатор для греко-католиків Білорусі, Протоархимандрит Василіянського Чину Св. Йосафата о. Ґенезій Віомар ЧСВВ, Протоігумени: Йоан Школик (Провінція Найсвятішого Спасителя в Україні), Миколай Козицький (Польська Провінція Покрови Богородиці) та Андрій Белеканич (Провінція св. Миколая на Закарпатті). та численні ієромонахи-василіяни й інші священики

Супроводжував Богослужіння чоловічий монаший хор Deisis із Василіянського інституту філософсько-боголовських студій ім. Митрополита Йосифа Велямина Рутського разом із хором «Гомін» зі Львова.

Під час проповіді Блаженніший наголосив, що монастир є простором свободи дітей Божих і джерелом свободи для того народу і Церкви, на яку Бог посилає монахів і монахинь. Тому вороги намагалися вбити це джерело свободи, закриваючи монастирі, храми і забираючи у людей можливість повноцінного, вільного спілкування з Богом. «Ми сьогодні приїхали зі всіх сторін, щоб у цій старовинній обителі звільнитися з наших кайданів, доторкнутися до джерела святості, яке тут перебувало упродовж століть, щоб стати гідними, вільними і не дозволити нікому та нічому сьогодні нас поневолювати», - зазначив Блаженніший Святослав.

На завершення Літургії Божественної Літургії лунало традиційне «многоліття», слова подяки та відбулось вручення ювілейних медалей та грамот з нагоди 400-літнього Ювілею василіянського Чину. Блаженніший Святослав привітав Василіянський чин з 400-літтям, уділив повний відпуст та освятив крипту, де перепоховані останки монахи василіан.

Після обіду також відбулася урочиста академія з нагоди Ювілею у Національній філармонії Литви. На ній лунали твори хорів: «Deisis» з Василіянського інституту з  Брюхович, «Леополіс» та «Гомін», які прибули на урочистості зі Львова. На академії виступили також квартет бандуристок з Івано-Франківська.

Під час свого побуту брати-студенти мали змогу відвідати архітектурні пам’ятки міста Вільнюса та ближче пізнати історію свого Чину.

Повідомив д. Піо Павлик, ЧСВВ

Фото: о. Іпатій Ващишин, ЧСВВ, бр. Роберт Ленів, ЧСВВ

Для перегляду фотографій використовуйте стрілочки з боку фотографії.
Для збільшення фотографії натисніть по ній.

Запитання
священику