Глава УГКЦ: Відтепер перед УКУ стоїть завдання — творення живого автентичного богослов’я

Глава УГКЦ: Відтепер перед УКУ стоїть завдання — творення живого автентичного богослов’я

Святкування розпочалося Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. Опісля святкова академія продовжилася в атріумі богословського факультету, де почесні гості привітали викладачів і студентів УКУ.

“Я вдячний Господу за великий дар, який отримала УГКЦ, – УКУ. Та найбільше вдячний Богові за перлину УКУ – богословський факультет, який отримав найвищу у Вселенській Церкві акредитацію своєї богословської науки. Тепер перед нами усіма ще є великий шлях. Бо ж акредитація – перший та не останній крок у нашій дорозі на шляху до повноти життя у Христі”.

Про це сказав Глава і Отець УГКЦ, Великий канцлер УКУ Блаженніший Святослав під час Архиєрейської Божественної Літургії з нагоди  акредитації Римським Апостольським престолом Богословського факультету УКУ, що відбулася 8 грудня.

Урочистості розпочалися спільною молитвою на Літургії разом із владиками Постійного синоду УГКЦ, духовенством, викладачами та студентами УКУ в каплиці Львівської духовної семінарії Святого Духа.

Великий канцлер УКУ окреслив основні завдання, які тепер постали перед богословським факультетом університету. Насамперед, за його словами, потрібно сприяти тому, щоб можливості та здатності цього факультету могли послужити усім. Інше завдання – «живе автентичне богослов’я», щоб зробити кожну людину ближчою до Бога. «Перед УКУ і живим богослов’ям Церкви стоїть велике завдання – євангелізація переображення культури нашого часу, відкривання її до прослави Бога», – пояснив він.

Глава УГКЦ підкреслив, що богословський факультет має свій простір академічної свободи і пошуку істини. Та єдина мета цього простору – пізнання істини, якою є воплочене Боже слово – Ісус Христос. А найважливішою навчальною аудиторією такого навчального закладу є Божий храм, в якому ньому знаходиться найвища катедра навчання, де Бог звіщає свою істину.

«Ми усі шукаємо Правди і повинні віднайти правильний шлях. Тож нам важливо увійти в справжній автентичний процес спілкування з Богом, щоб знайти істину і вміти її донести до інших. Лише тоді ми, які ті, які покликанні свідчити Боже слово в сучасній культурі, виконаємо своє завдання. Інакше ми станемо, як книжники та фарисеї, які завжди будуть боротися за катедру, але остаточно будуть заперечувати живого Бога», – зауважив він.

https://www.youtube.com/watch?v=1BYK8pFLZcc#t=34

Наприкінці Глава УГКЦ пригадав, що ця урочистість співпадає з важливим моментом в житті Вселенської Церкви: «Сьогодні Папа Франциск, відкриваючи святі двері в соборі Святого Петра в Римі, розпочинає Рік Божого милосердя. Поручаю УКУ Божому милосердю», – завершив проповідник.

За матеріалами сайту УКУ

Запитання
священику