Св. Вукол, єпископ Смирни

Св. Вукол, єпископ Смирни

Церква надзвичайно потребує людей глибокої віри та моралі, які готові свідчити своїм життям. 19 лютого наша Церква вшановує пам’ять преподобного Вукола, який був учнем Йоана Богослова. Саме його було поставлено Єпископом міста Смирна, що в Малій Азії. На превеликий жаль, інформації про його життя знаходимо дуже мало.

Подейкують, що послання з Одкровення до ангела (єпископа) в Смирні адресовані саме йому. «І до ангела Церкви в Смирні напиши: Ось що говорить перший і останній, хто був мертвий, і є живий. Знаю твоє горе і вбогість, а втім ти багатий, - і обмови від тих, що звуть себе юдеями, а не є ними, але – зборище сатани. Не бійся нічого, що маєш витерпіти. От, укидатиме декотрих вас диявол у темницю, щоб випробувати вас, і матимете горе десять днів. Будь вірний до смерті, і дам тобі вінець життя» (Одкр. 2, 8-11). Закінчив своє благочестиве життя св. Вукол у ІІ столітті. При його гробі діялися численні чуда.

Цей святий вчить нас скромності та тихості духовного життя, адже не привертав особливої уваги до себе, лише сповнював своє служіння Божому люду.

Підготував бр. Тадей Херович, ЧСВВ

Запитання
священику