Роздуми над недільним Євангелієм: четверта неділя Великого посту

Роздуми над недільним Євангелієм: четверта неділя Великого посту

Сьогоднішнім словом (Мр. 9, 17-31) Господь хоче вилікувати нас, вказуючи на нашу недугу, невіру. Найбільше засмучує Господа наша недовіра до Його безмежного милосердя.

Христос виганяє німого духа з батькового сина, супроводжуючи цей акт словами: «Все можливо тому, хто вірує» (Мр. 9,23). Господь – лікар душ і тіл наших, запитуючи батька, коли і відколи це йому сталося, вказує, що батьки є ті, які перші можуть нашкодити дитині. Дитина є дана Богом як дарунок і батьки мають відповідальність перед Ним.

Коли батьки перебувають у стані освячуючої ласки, їхні діти теж освячуються нею. Не перебуваючи у тісному зв’язку з ласкою Божою, батьки наражають своїх дітей на різні захворювання душі, які відбиваються потім на тілесному рівні до можливості навіть опанування злим духом, подібно, як у випадку батька і сина з сьогоднішнього уривку Євангелія.

Коли ми звертаємося по допомогу до лікаря вчасно, він лікує і виліковує навіть важко виліковну хворобу. Так само Господь допомагає нам і в нашому випадку, коли викрикуємо в своєму серці крізь сльози: «Вірю, поможи моєму невірству» (Мр. 9,24). Господь будучи милосердним, своєю любов’ю погрожує нечистому духу вийти з нього і не входити більш в сина, а своїм учням вказує: «Цей рід нічим не можна вигнати, тільки молитвою та постом» (Мр. 9, 29).

Отож, навчімось трошки відмовитись від того, що нам є приємне: від насолоди, багатства, пустого зиску, гордості, непрощеності, закам’янілості. Просім Пречисту Непорочну Діву Марію, щоб допомогла і випросила ласки любові, прощення, стриманості, милосердя, радості, постійної пам’яті про присутність милосердного Лікаря в нашому серці.

P/S Скільки часу я присвячую милосердному Спасителеві, якому не байдуже, що відбувається зі мною, який хоче вислухати мої труднощі, який хоче, щоб я прибігав(ла) до нього і був(ла) зцілений(на) від своєї недуги.

 

Бр. Мирон Балог, ЧСВВ

Запитання
священику