Папа: Спасаємося не власними зусиллями, але відкриваючи серце для Святого Духа

Папа: Спасаємося не власними зусиллями, але відкриваючи серце для Святого Духа

Зусилля християнина спрямоване на те, щоби відкрити своє серце для Святого Духа, адже його щоденним завданням є навернення, що веде до зустрічі з Ісусом Христом. Такою була тема ранкової проповіді Святішого Отця, яку він виголосив під час Святої Меси у четвер, 22 жовтня 2015 р., в каплиці «Дому святої Марти». На такі думки його спонукало читання з Послання святого Павла до Римлян, в якому апостол порівнює християнина до атлета.

Папа зауважив, що святий Павло використовує образ спортсмена, який щоденно тренується для того, аби здобути перемогу. Отож, «якщо він чинить зусилля, аби виграти у змаганні, то що маємо робити ми, що мусимо здобути велику перемогу, якою є досягнення неба»? Але чи можна припускати, що «освячення здобувається подібними зусиллями, як перемога спортсмена – тренуванням»?

За словами проповідника, це не зовсім так. «Зусилля, які ми чинимо, наша щоденна праця, спрямована не те, аби душею, серцем, тілом та всім нашим життям служити Господу Богу, – пояснив він, – лише відкриває двері для Святого Духа. А вже Він, входячи до середини, нас спасає!». Але це завдання не є легким, бо «наша слабкість, первородний гріх, диявол завжди спонукають нас відступити». Тому, потрібні зусилля для того, «аби завжди прямувати вперед, потрохи кожного дня».

«Ми, що отримали цей дар в Ісусі Христа та перейшли від гріха, від життя в беззаконні до життя благодаті в Христі, у Святому Дусі, повинні докладати зусилля. Кожного дня – один крок вперед», – наголосив Святіший Отець, вказавши на конкретні приклади такого зусилля: коли приходить бажання когось обмовити, постаратися промовчати; коли лінуємося помолитися, помолитися принаймні трішки.

За словами Папи, слід розпочинати з малого, а це допомагає «не відступати, не повертатися до беззаконня, але прямувати вперед до того дару, тієї обітниці Ісуса Христа, якою, властиво, є зустріч із Ним».

 

Радіо Ватикану

 

Запитання
священику