Світло в тобі

Світло в тобі

Все, що створив Господь, було дуже добрим (Бт. 1, 31). Він, як найвища Любов, є творцем усього існуючого у світі; жодна річ не повстала без Його втручання. Господь любить кожне сотворіння, а особливо людину, яка сотворена на Його образ та подобу. Людина, будучи розумним сотворінням, є покликана до глибшої єдності із своїм Творцем. У кожному із нас є вроджена туга за святістю, якою наділив усіх людей люблячий Господь.

Сучасний світ вабить великою красою та притягує до своїх принад. Досить важко  втриматись перед видимими і матеріальними речами, які захоплюють нашу увагу та відвертають погляд від духовних цінностей. Самі речі, як такі, не є поганими, а навпаки можуть виконувати позитивні функції у житті людини. Однак надмірна захопленість видимим світом є перешкодою до духовного збагачення, адже найперше людина з моменту свого існування покликана до святості та вічного життя. Багато людей не бажають та не хочуть розуміти цього життєвого зв’язку із Господом та рішуче відкидають його, втрачаючи при цьому надію  щодо власного майбутнього.

У Євангелії від Матея Ісус Христос закликає кожного з нас бути світлом для світу та не приховувати в собі частинку цієї доброти. Господь бажає, щоб світло Його любові випромінювалось нами у наших вчинках та словах (Мт. 4, 14-16). До цих кроків покликана кожна людина, а не лише ті, що виконують свої служіння у Церкві як священнослужителі чи богопосвячені особи. Бог сотворив нас в любові та постійно нами опікується. Людина лише тоді живе вповні, коли своє життя поєднує із Божою волею та надає Господу першість у всьому.

Щоб бути світлом для інших, потрібно найперше прийняти Бога у своє серце та дозволити Йому діяти в нас, роблячи нас при цьому кращими та досконалішими. Коли Дух любові запанує у нашому повсякденні, тоді багато інших навколо нас ставатимуть кращими та через нас відкриватимуть Божу любов у цьому світі.

Святість не потребує надзвичайно великих кроків, а навпаки, перебуваючи у дедалі більшій простоті, ми будемо уподібнюватись до того, хто нас сотворив. У кожному з нас можемо побачити відблиск Божої любові та доброти. Коли ми, як зазначає домініканський містик Майстер Екгарт, «дозволимо Богові бути Богом в нас», тоді наше життя стане духовним зразком для інших, особливо для тих, які віддалилися від Господа.

 

Бр. Єфрем Шикітка, ЧСВВ

Запитання
священику