«Хто знайшов друга, той знайшов скарб»

«Хто знайшов друга, той знайшов скарб»

Дуже багато крилатих висловів та фраз було сказано людством  відносно поняття дружби. Майже кожний афоризм, який торкається теми життя, висвітлює цей вид людських взаємовідносин. Дружба у своєму розумінні виступає як один із видів любові та будується на тлі спільного зацікавлення.

            Святий Тома Аквінський дуже високо підносить ці відносини та твердить, що «жодна річ на землі немає такої цінності, як справжня дружба». Цінність дружніх відносин полягає в тому, що вони повинні будуватись на моральних нормах, а саме: любові, вірності, щирості, милосерді та інших. Плодами такої дружби буде поширення того, що є добре та вічне.

Кожна людина є унікальною та неповторною, а це робить кожного із нас справжнім дивом на землі. У наших друзях ми можемо побачити щось особливе, що притаманне лише їм. Це може бути їхня реакція на певні події, доброта, усмішка, духовність, обдарованість різними талантами чи інші якості. Саме через цю особливість у дружбі можемо зустріти багато прекрасного та відкривати перед собою неповторну красу Божого творіння.

У наших дружніх відносинах важливо не зупинятись на видимих речах, які нас оточують, але потрібно прагнути іти до вищих ідеалів та цінностей. Цією цінністю для нас може бути Бог, адже дружба покликана не лише для земного існування, але й до вічного. Сам Ісус Христос пропонує нам бути Його друзями, кажучи: «Називаю вас друзями, бо все я вам об’явив, що чув від Отця» (Ів. 15, 15). Ми не повинні бути відразу ідеальними для того, щоб Бог міг в нас бачити Своїх друзів. Проте ми повинні старатися виконувати Його заповіді, які нам об’явленні. Дружба, у якій буде присутній Господь, матиме при собі великий скарб, який розширюватиме наше серце та даруватиме кожному щасливе життя.

У сучасному світі є досить важко жити без добрих та вірних друзів. Це в особливий спосіб проявляється, коли на нашому шляху трапляються різні перепони та труднощі. Саме в таких моментах ми потребуємо підтримки наших друзів, адже справжній «друг любить протягом всього часу; він братом буде, коли спаде нещастя» (Прип. 17, 17). Від кожного із нас залежить, якими ми будемо друзями, та наскільки наша любов буде містити у собі елемент Божественної любові.


Бр. Єфрем Шикітка, ЧСВВ

Запитання
священику