Досвід Воскреслого у житті людини

Досвід Воскреслого у житті людини

Воскресіння Христове є безпрецедентною подією в людській історії. Ісус Христос не просто Сам воскресає, але й дає можливість разом із Ним перейти поріг смерті до вічного блаженства. Ця подія навіть випереджує ознаки смерті, такі як смуток та журба. Той, хто приймає звістку Воскресіння є подібний до жінок, які на слова ангела про те, що гріб порожній в поспіху полишають гробницю і зі страхом і великою радістю біжать сповістити його учнів (пор. Мт. 28, 8)  

Перший момент, який варто тут виділити – це страх жінок. Здавалося б страху не повинно бути на серці тих, хто чує такі слова. Однак цей страх пов’язаний радше із великою заангажованістю у життя Христа та ті події, що з ним пов’язані. Хто приймає до себе Ісуса не може бути байдужим до Його вчинків. Страх свідчить про великий трепет перед незбагненною тайною, яка може бути прийнята тільки вірою, а не раціональним методом. Про подібну віру свідчить реакція учнів на воскреслого: «Побачивши його, вони вклонилися йому; а деякі сумнівалися» (Мт. 28, 17). Сумнів збільшується там, де зменшується віра.

Другою важливою реакцією жінок є радість. В нашому житті страх і радість мабуть дуже рідко сприймаються як синоніми, а тут вони практично звучать в унісон. Підтверджується вище сказане, що такий страх не просто емоція, але глибоке переживання реальності Бога. Вслід за цим і радість огортає серце віруючої людини, яка наповнюється новим досвідом. Цей досвід бере свій початок від зустрічі з Христом та змінює людину зсередини. Ті, які відважилися повірити відчувають радість, на відміну від тих, які засумнівалися.

І врешті, хто справді вірить, вже не може закриватися у власному комфорті, а «біжить сповістити» про це інших. Сповістити не означає поділитися інформацією, але засвідчити досвідом віри і новим досвідом Бога. Означає запросити інших до переміни власного життя, яке відкриває нові горизонти вже в цьому світі і дає запоруку життя вічного.

 Бр. Кароль Семкович, ЧСВВ

Запитання
священику